^Powrót na górę

foto5 foto1 foto2 foto3 foto4
foto5
Polish English German Ukrainian

"Cała Polska czyta dzieciom"

W ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” Julka i Patrycja z kółka bibliotecznego odwiedziły Przedszkole nr 3. Z okazji obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia dziewczyny czytały małym przedszkolakom o niezwykłych przygodach Kubusia Puchatka. Zabawa była wyśmienita, zarówno dla przedszkolaków jak i naszych lektorek.

Spotkanie z Marcinem Wrońskim

25 września w filii Biblioteki Miejskiej,nasze kółko biblioteczne było na spotkaniu z pisarzem Marcinem Wrońskim, autorem kryminałów o komisarzu Maciejewskim, w których scenerię stanowi przedwojenny Lublin. 3 godziny z zapartym tchem słuchaliśmy opowieści i to nie tylko o warsztacie pisarskim autora.W bibliotece szkolnej można wypożyczyć kryminał "Zbrodnia pod cenzurą" z dedykacją autora. Polecamy

Koło biblioteczne

Koło biblioteczne skupia grupę aktywnej młodzieży, która pragnie organizować życie kulturalne naszej szkoły. Pod opieką pań bibliotekarek Aleksandry Lagos i Małgorzaty Klej, tworzymy swoisty klub dyskusyjny, poruszający tematy nurtujące młodzież. Wspólnie przygotowujemy uroczystości szkolne prezentacje i wystawy. Poznajemy tradycje i zwyczaje narodowe, wyszukujemy informacje w zbiorach bibliotecznych i w Internecie. Chodzimy na wystawy i spotykamy się z ciekawymi ludźmi. Z naszej inicjatywy każdego roku w szkole odbywają się wieczornice, spotkania, kiermasze. Uczestniczymy w tworzeniu tradycji naszego gimnazjum.