^Powrót na górę

foto5 foto1 foto2 foto3 foto4
foto5
Polish English German Ukrainian

Konkursie o Unii Europejskiej

Łukasz PawlakNasz uczeń Łukasz Pawlak w powiatowym konkursie o Unii Europejskiej, zorganizowanym przez I LO im .B.Broniewskiego zajął II miejsce.

Gratulujemy

Laureaci Powiatowego Konkursu Idiomów Niemieckich

Laureaci Powiatowego Konkursu Idiomów NiemieckichTradycyjnie już miejsca na podium w Powiatowym Konkursie Idiomów w Językach Obcych w kategorii- język niemiecki zajęli uczniowie z naszej szkoły.
A oto szczegółowe wyniki:

 • I miejsce - Wiktoria Serafińczuk 3D
 • II miejsce – Paulina Wawszczak 2D
 • III miejsce – Sylwia Cichosz 3D
 • wyróżnienie - Patrycja Wójcik 2F
 • wyróżnienie – Adrianna Dudek 2D

W konkursie na plakat ilustrujący wybrany idiom wyniki przedstawiają się następująco:

 • III miejsce – Wasiuk Dominika 1C - język hiszpański
 • I miejsce – Adrianna Dudek - język niemiecki
 • II miejsce – Wawszczak Paulina - język niemiecki
 • III miejsce – Alicja Reszka - język niemiecki

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!!!

IX Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Święta Wielkiej Nocy - tradycja i współczesność”.

laureaci22 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku odbyło się rozstrzygnięcie IX Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt.: „Święta Wielkiej Nocy - tradycja i współczesność”. Jak co roku w konkursie tym wzięli również nasi uczniowie. Po przeglądzie 780 prac plastycznych jury przyznało nagrody w kategoriach wiekowych i tematycznych. Prezentowane prace były oryginalne, niekonwencjonalne, nawiązujące do tradycji i obrzędów Wielkiej Nocy
W kategorii „stroiki i ozdoby na stół” w grupie wiekowej 13 – 16 lat nasi uczniowie zdobyli zaszczytne miejsca.
I nagroda - Wojciech Sarnowski
III nagroda - Nikodem Brodzki
IV nagroda - Julia Kutrzepa
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w karierze artystycznej.

Laureaci z niemca !!!

laureaciPo raz kolejny uczniowie naszej szkoły zdobyli najwyższe trofeum – zostali Laureatami Konkursu Języka Niemieckiego organizowanego przez Lubelskie Kuratorium Oświaty w Lublinie. To najtrudniejsze zawody z danego przedmiotu. W tym roku uczniowie klasy III D–Maciek Góra, Marta Czajka i Joachim Wałęga zdobyli najwyższe noty. W nagrodę mają maksymalną liczbę punktów z trzeciej części egzaminu gimnazjalnego i wolny wstęp do każdej szkoły ponadgimnazjalnej w województwie lubelskim. Dwie uczennice Wiktoria Serafińczuk i Julia Wrona uzyskały tytuł finalisty. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka niemieckiego!!!

I miejsce w III Wojewódzkim konkursie historycznym ,,W hołdzie bohaterom”,

Nasza uczennica Zosia Gołaj zajęła I miejsce w III Wojewódzkim konkursie historycznym ,,W hołdzie bohaterom”, który został zorganizowany pod honorowym patronatem Stanisława Gogacza Senatora Rzeczypospolitej Polskiej, Wojewody Lubelskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Lublin, Instytutu Pamięci Narodowej - Oddział w Lublinie, Muzeum Lubelskiego - Oddział Martyrologii "Pod Zegarem", Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość", Stowarzyszenia Żołnierzy i Przyjaciół AK oraz WiN cc. mjra Hieronima Dekutowskiego ps. "Zapora"
w Bełżycach, NSZZ "Solidarność" Region Środkowo-Wschodni.
Zosia wybrała kategorię literacką i napisała list jako sanitariuszka i łączniczka Michalina Śliwicka , która podjęła w czasie wojny walkę o wolność i niezawisłość Polski. List jest zapisem przeżyć związanych
z piekłem wojny a także działań niepodległościowych i został skierowany do mamy Ireny Śliwickiej.
Na III Wojewódzki Konkurs Historyczny "W hołdzie bohaterom" wpłynęło 79 prac literackich z 37 placówek oświatowych miasta Lublin oraz województwa lubelskiego.

Sukcesy w konkursach recytatorskich

W XIX Konkursie Recytatorskim Poezji K.K.Baczyńskiego uczennica klasy Id Paulina Wawszczak zajęła II miejsce.
Katarzyna Gałan uczennica klasy Id wygrała w XIII Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Recytujemy utwory Noblistów Polskich”, a Paulina Wawszczak zajęła III miejsce.
Serdecznie gratulujemy