^Powrót na górę

foto5 foto1 foto2 foto3 foto4
foto5
Polish English German Ukrainian

Dzień z kangurem

Dzień z kanguremW tym roku po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Australii znany także jako Anniversary Day i Foundation Day. Jest to święto państwowe Australii obchodzone 26 stycznia upamiętniające założenie przez kapitana Arthura Phillipa (późniejszego Gubernatora Australii) pierwszej stałej osady w Australii – kolonii karnej przy Port Jackson (dzisiejsze Sydney) Na Australia Day ogłaszany jest Australijczyk Roku. Nagroda jest przyznawana dla obywatela Australii, który wniósł znaczący wkład do narodu i społeczności australijskiej. Nagroda jest przyznawana w kategoriach: Young i Senior Australian of the Year i nagroda Australian Local Hero.
W ramach obchodów Dnia Australii uczniowie naszej szkoły wykonali plakaty, które prezentowały geografię, florę i faunę jak również kulturę tego państwa. W obchodach tego święta towarzyszyła nam muzyka australijskich zespołów. Odbył się także quiz wiedzy o Australii i konkurs na najlepszego sobowtóra australijskiego celebryty.
Najlepszymi znawcami Australii okazali się przedstawiciele klasy IIA – Aleksandra Bobińska i Bartłomiej Kalita, drugie miejsce zdobyły uczennice klasy IIF- Zofias Gołaj i Kamila Kopeć, trzecie miejsce ex aequo wywalczyli uczniowie klasy IF – Anatola Sadlo i Jan Guz i uczniowie klasy IIIA – Damian Góreczny i Jakub Królik.
W kategorii najlepszego sobowtóra australijskiego celebryty:

  • I miejsce zdobył Mateusz Motyl kl IIF
  • II miejsce – Bartosz Klimek
  • III miejsce – Gabriela Warszawska

Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy, a społeczność szkolnej dziękujemy za zaangażowanie.

Organizatorzy KM i IS.

Wyniki konkursu ”I can”t imagine my life without my best friend”

Dnia 13 kwietnia 2015 r odbyło się rozstrzygnięcie
KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS 6 SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
”I can”t imagine my life without my best friend”
Serdecznie dziękujemy młodzieży klas szóstych ze szkół podstawowych za uczestnictwo w naszym konkursie, Wasze prace okazały się niezwykle ciekawe i dostarczyły nam niezapomniane wrażeń. Po długich i trudnych obradach nasza komisja wyłoniła zwycięzców:
I Miejsce – Kornelia Bot, uczennica SP nr 7 w Świdniku
II Miejsce – Karolina Kossakowska, uczennica SP nr 7 w Świdniku
III Miejsce – Zuzanna Wiśniewska, uczennica SP nr 7 w Świdniku
Na specjalne wyróżnienie zasłużyła również praca – Katarzyny Berejowskiej, uczennicy SP nr7 w Świdniku.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy nauczycielom ze szkół podstawowych za współpracę. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie w dniu 15 kwietnia 2015 roku podczas Dnia Otwartego Gimnazjum nr 1. ZAPRASZAMY!!!

PLANY: KORNWALIA – DEVON- LONDYN

18 maja kolejna grupa naszej młodzieży uda się do Wielkiej Brytanii i wielokulturowego Londynu. Młodzież przywita bijące serce Londynu Big Ben i uda się barwnymi uliczkami na ekscytujące odkrywanie miasta pełnego niespodzianek. Rejs po Tamizie, czy wizyta u Madame Tussauds dostarczą zwiedzającym dodatkowych wrażeń. Uczniowie skonfrontują swoje umiejętności językowe z językiem używanym przez mieszkańców Kornwalii i Devon, odwiedzą jedną z brytyjskich szkół i podążą śladami Agathy Christi. A może zamoczą nogi w oceanie? Kto zgadnie jakim?

PLANY: FRANCJA - PARYŻ

27 kwietnia 44 uczniów naszego Gimnazjum wyjeżdża do Francji na 8 cudownych dni. Nie sposób bowiem pominąć na mapie swoich podróży przepięknego Paryża, światowej stolicy architektury, mody, rozrywki i kultury. Oprócz zwiedzania czekają na nas zadania językowe, nawiązanie znajomości z rówieśnikami podczas hospitacji w szkole francuskiej, dyskusje o historii i muzyce Francji. Uwieńczeniem naszego pobytu w tym mieście nie będzie li tylko wyjazd na wieżę Eiffla, czy zwiedzanie Luwru albo Wersalu – na co się ogromnie cieszymy, ale wizyta w Disneylandzie. Życzcie nam zatem BON VOYAGE!

Konkurs na komiks

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na komiks.
Konkurs jest skierowany dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Świdniku.
Tytuł komiksu: „I felt shivers down my spine”
Słowa rozpoczynające komiks: When I entered my school I saw...
Komiks może zostać narysowany odręcznie lub przygotowany przy pomocy techniki komputerowej.
Termin składania prac: 23.01.2015
Dokładne informacje dotyczące konkursu znajdują się w regulaminie.
Organizatorzy konkursu: Agnieszka Piekarska Izabela Sobolewska

regulamin konkursu

Lubelski Festiwal Nauki po angielsku

Dnia 26.09.2014 r. jako uczniowie klas angielskich mieliśmy okazję wzięcia udziału w zajęciach organizowanych w ramach „Lubelskiego Festiwalu Nauki”. Pierwszą uczelnią, jaką odwiedziliśmy był Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej, gdzie mogliśmy zagłębić się w historię światowego kina. Dowiedzieliśmy jak powstawały pierwsze sceny filmowe i w jaki sposób rozwijało się Hollywood. Po krótkim, lecz bardzo ciekawym wykładzie wkroczyliśmy w mury Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, gdzie wysłuchaliśmy prelekcji na temat życia i twórczości J.R.R. Tolkiena. Zajęcia były bardzo ciekawe. Poznaliśmy m.in. ukryty sens jego powieści, poznaliśmy symbolikę postaci z Władcy Pierścieni. Całość wykładów odbywała się w języku angielskim, co było dodatkową atrakcją i szansą sprawdzenia swoich językoych kompetencji. Wszyscy dobrze sobie poradziliśmy. Wyjazd ten należy do udanych.