^Powrót na górę

foto5 foto1 foto2 foto3 foto4
foto5
Polish English German Ukrainian

Egzamin DSD 1 – 2015

Egzamin dsd 2015Tradycją naszej szkoły stał się już międzynarodowy egzamin z języka niemieckiego DSD 1. Uczniowie dwujęzycznej klasy III D i dwóch śmiałków z klasy III A zmagali się w marcu z tym maga trudnym wyzwaniem. Część ustną, która odbyła się 18 marca, pomyślnie zdali wszyscy. Tradycyjnie czekamy cierpliwie na wyniki części pisemnej, które sprawdzane są w Niemczech. Trzymamy kciuki!!!

Certyfikaty DSD1 – rozdane

W dniu 18.09.2014 podczas spotkania absolwentów naszego Gimnazjum rozdano certyfikaty DSD1 uczniom klasy 3D – niemieckojęzycznej. Świadectwo potwierdzające znajomość języka niemieckiego na poziomie B1 lub A2 otrzymało w tym roku 23 uczniów.

Egzaminy DSD1 przeprowadzane są na terenie naszej szkoły od roku 2010. Od tej pory już 106 osób zdobyło to międzynarodowe świadectwo znajomości języka niemieckiego.

Naszym byłym już uczniom gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w nowych szkołach

Egzamin DSD 1 - 2014

dsd 1Już po raz piąty w historii szkoły odbył się w naszej szkole międzynarodowy egzamin Deutsches Sprachdiplom 1.
W dniu 21 marca 2014 uczniowie przystąpili do części pisemnej, która obejmowała rozumienie tekstów czytanych, rozumienie tekstów słuchanych oraz pisanie wypracowania – listu czytelnika.
24 marca 2014 odbyła się część ustna DSD1 – uczniowie odpowiadali na pytania obejmujące różne zakresy tematyczne takie jak: człowiek, dom, szkoła, praca życie rodzinne i towarzyskie, żywienie, podróżowanie, kultura, sport, zdrowie, świat przyrody, technika. dsd 1W drugiej części każdy uczeń prezentował przygotowany referat i odpowiadał na pytania związane z tematem prezentacji.
Do egzaminu przystąpiło 25 osób – 23 z klasy 3D i po jednej z klas 3A i 3B.  Wszyscy pomyślnie zdali część ustną DSD uzyskując wysokie wyniki. Na wyniki z części pisemnej musimy cierpliwie poczekać, ponieważ sprawdzane są one w Niemczech.
Aby uzyskać dyplom znajomości języka niemieckiego należy zdać wszystkie części egzaminu na poziomie A2 lub B1.