foto5 foto1 foto2 foto3 foto4
foto5
Polish English German Ukrainian

Osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2015/16

W Dzień Kobiet zrobiły sobie prezent!-Siatkarki z „Jedynki” uzyskały awans do Finału Wojewódzkiego!

Po wygraniu zawodów powiatowych w których uczestniczyły 4 szkoły (G3 Świdnik, G Piaski i G Mełgiew) dziewczyny zakwalifikowały się do Mistrzostw Rejonu w Chełmie.
Zawody odbyły się 8 marca. Na turniej zgłosiło się 6 drużyn (dwa gimnazja z Chełma, G 1 Łęczna, G Włodawa, G Strachosław i My). W grupie dziewczęta pokonały rówieśniczki ze Strachosławia i Włodawy po 2:0. A w finale zmierzyły się z Chełmem wygrywając również 2:0 i awansując po raz kolejny do Finału Wojewódzkiego który odbędzie się 23.03.2016 w Piaskach.
Skład drużyny: Kinga Dębiec, Zuzanna Wójcik, Kinga Bielak, Weronika Derczyk, Julia Parcheta, Weronika Grzeszczuk, Daria Nowicka, Zuzanna Bielak, Gabriela Szczepanowska, Joanna Gał, Monika Cisek.

Sztafetowe Biegi Przełajowe

Pierwszymi zawodami jakie rozegrano w bieżącym roku szkolnym były Gimnazjalne Sztafetowe Biegi Przełajowe.
Zawody powiatowe rozegrano 24.09.15, w których drużyny dziewcząt i chłopców z G1 w Świdniku zajęły I m. awansując do zawodów rejonowych.
Zawody rejonowe rozegrano 02.10.15 w Cycowie. Dziewczęta z G1 odniosły zwycięstwo awansując do zawodów wojewódzkich, drużyna chłopców zajęła wysokie VI m.
Zawody wojewódzkie rozegrano 20.10.15 w Lubartowie, drużyna dziewcząt uplasowała się na VII m.
Dziewczęta wystartowały w składzie: Joanna Gał Martyna Wosiek, Maja Ziółkowska, Julia Grzeskiewicz, Ada Król, Zuzanna Bielak, Karina Ząbek, Weronika Fidecka, Magda Wesołowska, Julia Tymiejczuk, Ewa Biała, Karolina Saran, Magda Wesołowska.
Chłopcy wystartowali w składzie: Sokołowski Piotr, Maśliński Rafał, Grzesiak Jan, Chołody Bartłomiej, Pranagal Jakub, Jankowski Aleksander, Bender Kornel, Klimek Bartłomiej Orlicz Jaromir, Piekarski Dawid, Strumnik Piotr.
Opiekę sprawowali: J. Czerniakowski i C. Sekuła

Osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2014/15

II miejsce w Finałach Wojewódzkich Naszych Dziewczyn!!!

Finały wojewódzkie w piłce siatkowejWe wtorek 31 marca odbyły się Mistrzostwa Województwa w piłce siatkowej dziewcząt w Piaskach. W turnieju wzięło udział 6 drużyn reprezentujących poszczególne rejony.
W rozgrywkach trafiliśmy do grupy z Lublinem i Puławami. Troszkę kłopotów dziewczynom sprawił mecz z Puławami, ale wygrały 2:0. Drugi mecz gładko wygrały z G10 Lublin również 2:0. No i czekały na mecz o złoto z G1 Tomaszów. W grupie drugiej z Tomaszowem dolosowano Kraśnik i Międzyrzec Podlaski. Drugie miejsca w grupach zajął kolejno Lublin i Międzyrzec i te dwie drużyny zagrały o brąz. Niestety nie udało się powtórzyć sukcesu z przed roku, choć niewiele brakowało. Zabrakło chyba troszkę szczęścia. Pierwszy set dziewczyny wygrały do 13. W drugim prowadziły już 15:9 no i wtedy coś się zablokowało. Nie było przyjęcia i przegrały tego seta do 21. A tie-break już był typową nerwówką i chyba doświadczenie i zgranie zespołu Tomaszowa wygrało. Trudno może za rok się uda... ale i tak gratulujemy srebra!

Skład G1:
Michalina Zalewska, Gabriela Krzysiak,Patrycja Oleszek, Patrycja Śledzińska, Kinga Dębiec, Zuzanna Wójcik, Kinga Bielak, Gabriela Szczepanowska, Daria Nowicka, Julia Parcheta, Joanna Gał, Weronika Derczyk, Zuzanna Szymanowska.
Opiekunem drużyny była Aneta Stawecka

Piłka ręczna dziewcząt

Reprezentacja dziewcząt Gimnazjum nr 1 zajęła III miejsce w zawodach powiatowych, które odbyły się w Bystrzejowicach. Pierwszy mecz dziewczęta wygrały z Piaskami 8:3. Następny mecz po zaciętej walce zremisowały z Bystrzejowicami. Ostatni mecz dziewczęta zagrały z G3 Świdnik. Niestety w ostatniej minucie straciły decydującą bramkę i przegrały 2:1 tym samym kończąc rozgrywki na III miejscu.
Skład drużyny: Zalewska M., Krzysiak G., Śledzińska P., Oleszek P., Wójcik Z., Bielak K., Kondraciuk N., Bogusz K., Litwin J., Wosiek M., Garbacz K., Piątek J., Tymiejczuk J.
Opiekunem dziewcząt była: A. Stawecka

Mistrzostwa rejonu w piłce siatkowej dziewcząt

piłka siatkowa dziewcząt13 marca 2015r. w Piaskach odbyły się Mistzrostwa Rejonu w piłce siatkowej dziewcząt. Reprezentacja "Jedynki" w składzie:
Zalewska Michalina, Krzysiak Gabriela, Śledzińska Patrycja, Oleszek Patrycja, Dębiec Kinga, Wójcik Zuzanna, Bielak Kinga, Parcheta Julia, Gał Joanna, Derczyk Weronika, Szczepanowska Gabriela, Szymanowska Zuzanna, walczyły o awans do Mistrzostw Województwa. W turnieju wzieło udział 6 zespołów: Gimnazjum z Milejowa, Gimnazjum z Dubienki, Gimnazjum z Włodawy, Gimnazjum z Chełma oraz Gimnazjum nr 1 i nr 3 ze Świdnika. Po losowaniu w grupie A znalazły się zespoły z Chełma, Dubienki oraz Milejowa. "Jedynka" zaś rywalizowała w grupie B z Włodawą i Gimnazjum nr 3 ze Świdnika.
Grupę A wygrałą drużyna z Chełma na drugim miejscu uplasowały się dziewczęta z Milejowa. W grupie B zdecydowanie wygrał zespół naszych dziewcząt pokonując w dwóch setach zespół G3 oraz Włodawę. Drugie miejsce przypadło "Trójce" co dało im możliwość walki o trzecie miejsce z Gimnazjum z Milejowa. W finale reprezentacja G1 Świdnik pokonała Gimnazjum z Chełma również 2:0 i awansowała do Finałów Wojewódzkich które odbędą się 31 marca 2015r. również w Piaskach. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej walce, może uda się powtórzyć sukces z przed roku i awansować do rozgrywek Ogólnopolskich, które w tym roku odbędą się w Lublinie

Czytaj więcej...

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

WOJEWÓDZKIEA GIMNAZJADA W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW w dniu 03.04.2014 r. w  ZS w Piaskach.

Dnia 3 kwietnia 2014 w hali sportowej Zespołu Szkół w Piaskach odbyły się zawody Wojewódzkie w piłce siatkowej chłopców. W zawodach  wzięło udział 5 drużyn. Zagrano systemem ,, każdy z każdym” do 2 wygranych setów. Każdy set do 20 punktów, w razie remisu  3 set decydujący do 15 punktów.