^Powrót na górę

foto5 foto1 foto2 foto3 foto4
foto5
Polish English German Ukrainian

Wizyta uczniów ze Szkoły nr 32 we Lwowie

     W ostatnim tygodniu października (24.10 – 28.10) gościliśmy naszych rówieśników ze Szkoły nr 32 we Lwowie. Głównym celem tej wizyty były warsztaty dziennikarskie, dzięki którym przyjaciele z Ukrainy nauczyli się redagować gazetkę multimedialną. Mimo ograniczonego czasu, wywiązaliśmy się z zadania i w czwartek gorący numer qmama w dwóch wersjach językowych trafił do władz Świdnika. Przy okazji zwiedziliśmy  interesujące miejsca w Lublinie.
    Trudno się było rozstać, jednak za parę miesięcy  spotkamy się z naszymi przyjaciółmi we Lwowie, a na razie pozostaje nam tylko kontakt przez Internet.
Sylwia Drwal

Małe Euro

Realizowany od 1.01.2009 r. do 31.06.2009 r. Celem projektu było wprowadzenie oraz upowszechnienie kultury zachowań podczas rozgrywek sportowych, i propagowania zdrowego trybu życia. Podczas wspólnych spotkań we Lwowie i Świdniku uczniowie uczestniczyli w międzynarodowych rozgrywkach sportowych, konkursach artystycznych i tanecznych, oraz poznawali kulturę, historię oraz doskonalili znajomość języków obcych. Obył się konkurs dla nauczycieli obu szkół na scenariusz zajęć wychowawczych, mówiących o pozytywnych zachowaniach zawodników i kibiców rozgrywek sportowych, oraz konkurs plastyczny o tematyce sportowej dla uczniów - "EURO 2012". Podsumowanie projektu połączono z podpisaniem wieloletniej umowy partnerskiej.

Znam języki obce – jestem Europejczykiem

To międzynarodowy projekt służący przygotowaniu młodzieży do życia we współczesnym świecie. W grudniu 2007 roku uczniowie Szkoły nr 32 ze Lwowa pod opieką nauczycielki wzięli udział w tygodniowym obozie językowym w Krasnobrodzie zorganizowanym przez nasze gimnazjum w ramach tego projektu. Uczniowie lwowskiej placówki uczestniczyli m.in. w zbieraniu informacji na temat rynków pracy Polski i Ukrainy.

Samorząd Uczniowski – mała demokracja

W ramach tego projektu finansowanego przez Fundację Edukacji dla Demokracji, Gimnazjum nr 1 nawiązało w 2006 roku współpracę ze Szkołą nr 8 i 32 we Lwowie. Dzięki niej możliwa była wymiana uczniów, a także nawiązanie dłuższej współpracy z wymienionymi placówkami. Głównym celem było wprowadzenie oraz upowszechnienie zasad demokratycznych w życiu szkoły, poprzez rozwój samorządności uczniowskiej. Dzięki obserwacjom, warsztatom prowadzonym przez profesjonalnych trenerów i konsultacjom międzynarodowym, uczniowie i nauczyciele poszerzyli wiedzę i umiejętności z dziedziny pracy samorządu uczniowskiego. Mieli również okazję lepiej poznać historię i kulturę swoich sąsiadów, a także doskonalić znajomość języków obcych.