^Powrót na górę

foto5 foto1 foto2 foto3 foto4
foto5
Polish English German Ukrainian

Projekt Comp@s- początek współpracy z Niemcami

Wychodząc naprzeciw współczesnym zapotrzebowaniom nasza szkoła przystąpiła w 2007 r. do projektu Comp@s. Celem tego projektu było ukierunkowanie zawodowe dziewcząt w Polsce i Niemczech. Po przeszkoleniu nauczycieli w Berlinie na temat wykorzystania platformy e-learningowej Lizzy Training, przystąpiliśmy do intensywnej współpracy z żeńską katolicką szkołą z Bad Homburg. Przez kilka miesięcy uczennice obu szkół z klas trzecich zapoznawały się z możliwościami wyboru zawodu w Polsce i w Niemczech. Miały okazję poszerzyć swoje umiejętności interkulturalne poprzez wzajemne kontakty. Do tego celu służyły : czat, poczta elektroniczna, fora internetowe czy stworzona przez nie same strona internetowa.

Goście z Bad Homburg w Świdniku

wizytaGimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Świdniku realizuje projekt wymiany międzynarodowej z Niemcami. Projekt ten ma za zadanie stwarzanie możliwości do wzajemnego zbliżenia młodych ludzi z obu krajów. Spotkania młodzieży dają możliwość poznania rówieśników i ich codziennego życia w czasie wolnym i w szkole, jednoczesnej nauki języka, badania historii i teraźniejszości kraju partnera.  Dzięki realizacji wspólnych inicjatyw przyczyniamy się do poprawy wzajemnego zrozumienia, pomagamy w przezwyciężaniu uprzedzeń i wspieramy proces pojednania między Polakami i Niemcami.
W tym roku już po raz siódmy doszło do spotkania dziewcząt z żeńskiej szkoły z Bad Homburg z Niemiec z uczennicami naszej szkoły.

Czytaj więcej...